Koža je veľmi kvalitný prírodný materiál, ktorý vydrží veľmi veľa.
Kožená sedačka dáva pocit exkluzivity, luxusu a tým aj výnimočnosti jej majiteľa.
Doprajte si pohodlné a príjemné sedenie vo svojej domácnosti.

Čo by mala spĺňať kožená sedačka?

Pohodlie, luxus a príjemné sedenie v domácich papučiach.

Používanie kožených sedačiek v domácnostiach a v iných interiérov sa v poslednej dobe stále viac a viac rozmáha. Ich dizajn pôsobí veľmi elegantne a dodáva interiéru charakter. Na prvý pohľad je jednoduché si vybrať zo širokej ponuky, ktorá je na trhu, avšak kožené sedačky by mali spĺňať určité kritériá.

Takým prvý kritériom by mala byť hrúbka kože. Dalo by sa vlastne povedať, že hrúbka kože určuje kvalitu koženej sedačky. Ak bude príliš hrubá, alebo naopak príliš tenká, tak bude mať nevhodné vlastnosti. Ak by sedačka bola príliš tvrdá, je dosť možné, že výrobca ju vyrobil zo spodnej časti kože, čiže zo štiepenky. Kožené sedačky vyrobené zo štiepenky (split/crosta) sú až také tvrdé, že sa horšie ohýbajú a tým sa povrch prelamuje. To je spôsobené tým, že štiepenka ma okrem predĺženej bunkovej štruktúry aj jednosmernú väzbu. Preto by ste si mali vyskúšať vo svojich rukách, či je koža naozaj jemná. Ani príliš tenká koža (menej ako 1,5 mm) nie je žiadna výhra, aj keď je použitá z vrchnej vrstvy kože. Koža má totiž jedinečnú vlastnosť, a to rozpínavosť! Dokáže sa jednoducho roztiahnuť a už sa nevráti späť. A preto koža na vašej modernej a drahej sedačky, ktorá je vyrobená z takto tenkej kože, sa roztiahne, nebude sedieť na sedacích a opieracích častiach a bude vyzerať ako pokrčený obrus.

Vedeli ste?

Kvalita kože závisí nielen od jej spracovania, ale napríklad aj od toho, ako žilo zviera, z ktorého koža pochádza.

Ďalším faktorom, ktorým by ste sa mali zaoberať je, či je sedačka vyrobená celá z pravej kože, alebo výrobca použil aj imitáciu kože, pretože aj keď imitácia vyzerá ako pravá koža, tak nemá jej prirodzené vlastnosti, pre ktoré sú kožené sedačky vlastne také obľúbené a dobré.

Useň (čo je vlastne spracovaná surová koža), používaná na kožené sedačky, ktorá je naozaj kvalitná, má schopnosť prijímania a následného uvoľňovania vodnej pary, čo zabezpečuje komfort pri dotyku. Kvalitné kožené sedačky by samozrejme mali spĺňať určité kvalitatívne štandardy z výroby. Veľký dôraz musí byť kladený na samotné spracovanie kože. Dnešné výrobné postupy zaisťujú absolútnu nezávadnosť výrobku, ktoré sú vhodné aj pre ľudí, ktorí trpia alergiami.

Čo sa týka dizajnových záležitostí, tak tu už záleží iba na vkuse samotného kupujúceho, ktorý si však z veľkej ponuky dokáže ľahko vybrať.