Koža je veľmi kvalitný prírodný materiál, ktorý vydrží veľmi veľa.
Kožená sedačka dáva pocit exkluzivity, luxusu a tým aj výnimočnosti jej majiteľa.
Doprajte si pohodlné a príjemné sedenie vo svojej domácnosti.

Koľko stojí kožená sedačka?

V porovnaní s autom máličko.

Ľudia majú zažité, že kožené sedačky sú výsadou iba bohatých, pretože ich cena je privysoká. Je pravda, že kožené sedačky sú mohutné a vyzerajú luxusne, ale časy, kedy si ich mohli dovoliť iba bohatý ľudia sú minulosťou. V dnešnej dobe si môžete zakúpiť kožené sedačky približne v takej istej cenovej kategórii, v akej sú obyčajné látkové sedačky. Samozrejme záleží od kvality kože a od modelu, či veľkosti sedačky.

Do koženej sedačky je však dobré investovať. Ich kúpou si zabezpečíte dlho trvajúci pôžitok z kvalitnej sedačky, pretože koža je odolný prírodný materiál, ktorý vydrží veľmi dlho. Je odolná proti namáhaniu a preto sa hodí aj do domácnosti s malými deťmi.

Ani samotné čistenie a údržba nie je diametrálne odlišná od textilných sedačiek. Je len nutné používať špeciálne, pre kožu určené, čistiace prípravky, ktoré nepoškodzujú charakter kože. Na kvalitných kožených usniach sa neusadzuje ani prach a nenachádzajú sa v nej roztoče, alebo iné baktérie, preto kožené sedačky sú vhodné aj pre alergikov.

V dnešnej dobe, ktorá ponúka lepšie a šetrnejšie výrobné postupy pri spracovaní kože a výrobe kožených sedačiek, idú ceny mierne dole. K poklesu cien prispelo aj to, že sa u nás usídlilo viac firiem, ktoré ponúkajú kožené sedačky. V priemere predajcovia ponúkajú kožene sedačky v cenovej relácii okolo 2000 €. Pre tých, ktorí si naozaj potrpia na prvotriednu kvalitu a skvelý dizajn, tak zaplatia aj 2500 € a viac. V rôznych akciách si však budete môcť zakúpiť sedačky približne aj za 1000 €. Samozrejme konkrétna cena záleží hlavne od výrobcu, či je sedačka od renomovanej svetovej značky, alebo nie. Taktiež cena koženej sedačky závisí od rozmerov sedačky, alebo či je rohová, dvojmiestna, trojmiestna atď.

Cena koženej sedačky závisí práve aj od kvality kože! Tou najkvalitnejšou je anilínová koža, ktorej nerovnosti v štruktúre dodávajú ďalší rozmer komfortu. Na dotyk je anilínová kože jemná a veľmi príjemná. Lacnejšie vás však budú stáť semi-anilínové, alebo korigované kože, ktoré sú už povrchovo upravované viac. No za kvalitu v tomto prípade si stojí za to priplatiť!