Koža je veľmi kvalitný prírodný materiál, ktorý vydrží veľmi veľa.
Kožená sedačka dáva pocit exkluzivity, luxusu a tým aj výnimočnosti jej majiteľa.
Doprajte si pohodlné a príjemné sedenie vo svojej domácnosti.

Na čo si dávať pozor pri kúpe koženej sedačky?

Hlavne na cestu, v predajni na to, aby ste neodpadli od veľkej a pestrej ponuky.

Kvalita kožených sedačiek je závislá hlavne od kvality kože samotnej. Najčastejším omylom pri kúpe koženej sedačky je, že sedačka nie je celá vyrobená z kože, ale iba z jej imitácie alebo z kombinácie kože a imitácie. Na prvý pohľad si to nemusíme ani všimnúť.Pravá koža je veľmi príjemná na dotyk a musí byť jemná.

Sedačka by mala byť riadne označená, že je celá z pravej kože, a to práve na cenovke, ktorá obsahuje popis produktu. Ak takýto údaj nenájdete, tak sa radšej opýtajte predajcu. Imitácie kože sa vyrábajú len pre najnižšie kategórie kože! Ďalším veľmi významným faktorom, na ktorý by ste sa mali zamerať je hrúbka kože. Povrch koženej sedačky by nemal byť príliš tenký, pretože koža je rozpínavá a po istom čase sa vám na sedacích častiach tenká koža tak roztiahne, že to nebude vyzerať vôbec dobre. Ani príliš hrubá koža nie je vhodná. Kožená sedačka, ktorej povrch je hrubý a tvrdý môže byť vyrobená zo spodnej časti kože, zo splitu. Tento materiál nie je vhodný na výrobu kožených sedačiek, pretože sa dobre neohýba a môže sa lámať. Výrobcovia ho napriek tomu používajú pretože stojí omnoho menej, ako vrchná časť kože.

Vedeli ste?

Na čistenie kože sa nesmú používať pracie prášky, prostriedky na umývanie riadu a iné agresívne chemikálie ani lanolínové či silikónové oleje.

Predajcovia by mali mať po ruke kompletný vzrokovník všetkých druhov kože, použitých na sedačkách, ktoré predávajú. Nehanbite sa premerať hrúbky vzoriek a ohmatať samotné vzorky a zistiť ich vlastnosti. Skúste si sami prejsť rukou po povrchu, aby ste zistili aký je to druh kože. Milovníci pravých koží uprednostňujú anilínové kože. Práve anilínová koža obsahuje jemnú nerovnomernosť textúry, ktorá dodáva komfortný pocit pri sedení. Anilínové kože sú namáčané v čírych moridlách aj 12 hodín, a tým sa zdôraznia jemné rozdiely kožených usní. Omnoho rozšírenejšie využitie majú semi-anilínové usne.

Tento materiál, je takisto morený v moridlách, ale následne je na ne nanesená povrchová úprava, ktorá má zvýšiť ich odolnosť. Kožené sedačky vyrobené zo semi-anilínu sú cenovo priaznivejšie a sú ponúkané v rôznych farebných odtieňov. Ďalej máme rôzne korigované kože. Korigovanie sa robí preto, lebo kože sú poznačené rôznymi jazvami a iným prírodnými defektmi. Tieto kože sú obrusované a následne znova potlačené aby nadobudli opäť prírodný vzor.

Pri výbere koženej sedačky by ste sa mali jednoznačne čo najviac pýtať predajcu a zistiť si všetky informácie, aby ste mali istotu, že za svoje peniaze dostanete aj určitú kvalitu.